Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Oznamy obce Veľký Ďur

Aké sú skúsenosti občanov s kompostovaním v našej obci?Vytlačiť
 

komposterV našej obci prebehla v mesiaci august ďalšia aktivita týkajúca sa domáceho kompostovania - podporná osvetová kampaň „Od domu k domu“. Opäť nám pomohli členovia Občianskeho združenia Priatelia Zeme – SPZ. Postupne navštívili domácnosti, ktoré si prevzali kompostéry. Overili si, ako sa našim občanom darí s kompostovaním, v prípade záujmu poskytli cenné informácie o domácom kompostovaní. Ako sa systém domáceho kompostovania udomácnil u obyvateľov Veľkého Ďura pár mesiacov po rozdaní kompostérov a osvetovej prednáške? Bližšie informácie sa dozviete v priloženom článku.

Aké sú skúsenosti občanov s kompostovaním vo Veľkom Ďure?


 
 

Plán kultúrnych podujatí na rok 2016Vytlačiť
 

Komisia kultúry, športu a mládeže pri OZ vo Veľkom Ďure zverejňuje Plán kultúrnych podujatí na rok 2016, ktorý si môžete pozrieť v priloženom súbore.


 
 

Púť do ŽarošícVytlačiť
 

púť do ŽarošícFarnosť Veľký Ďur Vás pozýva na púť do Žarošíc dňa 8. septembra 2018 (sobota). Odchod autobusom ráno o 6.00 hod., príchod vo večerných hodinách. Prihlásiť sa môžete u p. Heleny Maďarovej na tel. č.: 0917 113 069. Cestovné je 10,00 €.

Súbor na stiahnutie Zarosice.pdf Zarosice.pdf (362.3 kB)

 
 

Kosba miestnych cintorínovVytlačiť
 

krovinorez.jpgObecný úrad oznamuje občanom, že od 20. septembra 2018 (štvrtok) bude prebiehať kosba miestnych cintorínov v Hornom Ďure, následne v Rohožnici a Dolnom Ďure.


 
 

Informačná kampaň Od domu k domu - kompostovanieVytlačiť
 

kompostovanieObecný úrad oznamuje občanom, že v pondelok 20. augusta 2018  začína v našej obci ďalšia aktivita týkajúca sa domáceho kompostovania. Opäť nám pomôžu členovia Občianskeho združenia Priatelia Zeme – SPZ. Počas mesiaca august postupne navštívia každú domácnosť a overia si, ako sa Vám darí s kompostovaním, poskytnú Vám v prípade záujmu informačné materiály a informácie o domácom kompostovaní. Radi Vám odpovedia na Vaše otázky. Nebudú vstupovať do domov a preukážu sa poverením starostu obce na vykonanie informačnej kampane. Žiadame Vás, aby ste boli k tejto aktivite ústretoví. 

V dňoch, kedy bude nepriaznivé počasie, sa informačná kampaň nekoná.

 

 


 
 

Stop násiliu - pomoc obetiam násiliaVytlačiť
 

Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja požiadal obce v regióne NSK o zverejnenie informačného letáku o pomoci obetiam násilia. Leták si môžete prezrieť v priloženom súbore.

 

Súbor na stiahnutie Obete násilia.pdf Obete násilia.pdf (280.3 kB)

 
 

Zvoz triedeného odpadu - III. štvrťrok 2018Vytlačiť
 

PL - PLASTY + KOVOVÉ OBALY:triedený odpad

  • 2. júl 2018  (pondelok)
  • 2. august 2018  (štvrtok)
  • 3. september 2018 (pondelok)
     

PA - PAPIER:


  •  

SK - SKLO:

  • 9. júl 2018  (pondelok)
      


 
 

Výzva na úhradu nedoplatkov v na daniachVytlačiť
 

výzvaObecný úrad vo Veľkom Ďure vyzýva občanov, ktorí neuhradili v termíne splatnosti daň z nehnuteľností, daň zo stavieb, daň za byt, daň za psa a poplatok za komunálne odpady, aby ich uhradili do 31.08.2018.

 


 
 

Obec Veľký Ďur zaviedla komplexný systém kompostovania v záhradných kompostérochVytlačiť
 

komposter.jpgKliknutín na nižšie uvedený článok uverejnený v májovom vydaní časopisu SPRAVODAJCA PRE MENEJ ODPADU, si môžete prečítať  o zavedení komplexného systému kompostovania v záhradných kompostéroch vo Veľkom Ďure.

Obce Lok a Veľký Ďur zaviedli komplexný systém kompostovania v záhradných kompostéroch


 
 

Pozvánka na Dobruo jedlo z Tekova a HontuVytlačiť
 

Občianske združenie Tekov - Hont Vás srdečne pozýva na III. ročník súťaže “Dobruo jedlo z Tekova a Hontu" dňa 18. augusta 2018 od 13:00 hod. v areáli obecného úradu v Brhlovciach. O občerstvenie a kultúrny program je postarané.

 

dobruo_jedlo.jpg

 

 

 

Súbor na stiahnutie Dobruo_jedlo.jpg Dobruo_jedlo.jpg (2.1 MB)

 
 
Položky 1-10 z 297

dnes je: 25.9.2018

meniny má: Vladislav

Počasie Veľký  Ďur - Svieti.com

webygroup
ÚvodÚvodná stránka