Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Oznamy obce Veľký Ďur

Plán kultúrnych podujatí na rok 2016Vytlačiť
 

Komisia kultúry, športu a mládeže pri OZ vo Veľkom Ďure zverejňuje Plán kultúrnych podujatí na rok 2016, ktorý si môžete pozrieť v priloženom súbore.


 
 

Celoareálové havarijné cvičenieVytlačiť
 

MochovceSlovenské elektrárne Mochovce oznamujú verejnosti, že dňa 22. novembra 2018 v pracovnom čase dennej zmeny sa na území jadrovej elektrárne v Mochovciach bude konať súčinnostné celoareálové havarijné cvičenie. Počas cvičenia bude preskúšaný systém Vyrozumenia a Varovania. V rámci cvičenia budú použité reálne akustické signály: 2- minútový kolísavý tón. Akustické signály budú spustené len v lokalite jadrovej elektrárne v Mochovciach.

Na základe vyššie uvedeného informujeme obyvateľov obce, že na území jadrového zariadenia Mochovce budú dňa 22. novembra 2018 v rámci havarijného cvičenia aktivované sirény.


 
 

Pozvánka na hodovú zábavuVytlačiť
 

Kultúrna komisia pri OZ vo Veľkom Ďure Vás pozýva na Hodovú zábavu dňa 10.11.2018 (sobota) v kultúrnom dome vo Veľkom Ďure so začiatkom o 19.00 hod. Do tanca hrá hudobná skupina ERB. Vstupné 5 € za osobu. Vstupenky si môžete zakúpiť u p. Heleny Maďarovej (tel. 0917 113 069).

pozvánka


 
 

Termín zvozu plastovVytlačiť
 

plasty.pngObecný úrad oznamuje občanom, že zvoz plastov a kovových obalov sa v našej obci uskutoční 15.11.2018 (štvrtok).


 
 

Zájazd na vianočné trhy do KošícVytlačiť
 

vianocne_trhy_Kosice.jpgKultúrna komisia pri OZ vo Veľkom Ďure organizuje dňa 14.12.2018 (piatok) jednodňový autobusový zájazd na vianočné trhy do Košíc. Záujemcovia sa môžu prihlásiť u p. Kováča, tel. 0905 535 789. Cena zájazdu je 10 €.


 
 

Termín zvozu plastovVytlačiť
 

plastyObecný úrad oznamuje občanom, že zvoz plastov sa v našej obci uskutoční 18.10.2018 (štvrtok).


 
 

Kosba miestnych cintorínovVytlačiť
 

krovinorez.jpgObecný úrad oznamuje občanom, že od 17. októbra 2018 (streda) bude prebiehať kosba miestnych cintorínov v Hornom Ďure, následne v Rohožnici a Dolnom Ďure.


 
 

Aké sú skúsenosti občanov s kompostovaním v našej obci?Vytlačiť
 

komposterV našej obci prebehla v mesiaci august ďalšia aktivita týkajúca sa domáceho kompostovania - podporná osvetová kampaň „Od domu k domu“. Opäť nám pomohli členovia Občianskeho združenia Priatelia Zeme – SPZ. Postupne navštívili domácnosti, ktoré si prevzali kompostéry. Overili si, ako sa našim občanom darí s kompostovaním, v prípade záujmu poskytli cenné informácie o domácom kompostovaní. Ako sa systém domáceho kompostovania udomácnil u obyvateľov Veľkého Ďura pár mesiacov po rozdaní kompostérov a osvetovej prednáške? Bližšie informácie sa dozviete v priloženom článku.

Aké sú skúsenosti občanov s kompostovaním vo Veľkom Ďure?


 
 

Jesenný zber objemného odpaduVytlačiť
 

Zber objemného odpadu

kontajner.jpgObec Veľký Ďur oznamuje občanom, že v dňoch 11. až 14. októbra 2018 organizuje Zber objemného odpadu“ zameraný na vyčistenie súkromných priestranstiev od odpadkov. Obyvatelia obce môžu do kontajnerov uložiť nepotrebné veci z pivníc, povál a dvorov. Spoločne tak dosiahneme hlavný cieľ akcie a to čistejšiu obec, v ktorej všetci žijeme.

 

Rozmiestnenie veľkoobjemových kontajnerov

Veľkoobjemové kontajnery budú rozmiestnené v každej časti obce nasledovne:

  • Horný Ďur - parkovisko pri bytovkách
  • Dolný Ďur - asfaltové ihrisko oproti obecnému úradu
  • Rohožnica - parkovisko pri knižnici

Veľkoobjemové kontajnery nie sú určené pre podnikateľské subjekty!

 

Termín zberu objemného odpadu

Veľkoobjemové kontajnery budú pristavené v určených lokalitách obce od 11.10.2018 (štvrtok v popoludňajších hodinách) do 14.10.2018 (nedeľa). V uvedenom termíne budú kontajnery priebežne vyvážané, preto sa zakazuje prepĺňanie veľkoobjemových kontajnerov a ukladanie odpadov vedľa nich! Taktiež sa zakazuje vyberanie odpadu z kontajnerov!

 

         Čo je možné triediť

Do pristavených kontajnerov je možné uložiť veľkoobjemový odpad, ktorý nie je možné uložiť do bežnej odpadovej nádoby (starý nábytok, koberce, matrace, skrine, postele, kočiare, umývadlá, WC misy a pod.).

 

Čo nie je možné triediť

Do týchto kontajnerov je zakázané ukladať nebezpečný odpad (autobatérie, pneumatiky...), elektronický odpad (chladničky, práčky, počítače, televízory...) a bioodpad (konáre, tráva...).

                                                                                                                                            


 
 

Výzva pre majiteľov psovVytlačiť
 

pes.jpg

Výzva pre majiteľov psov

 

         Obec Veľký Ďur na základe  opakujúcich sa sťažností od občanov dôrazne vyzýva majiteľov psov, aby zamedzili voľnému pohybu svojich psov na verejných priestranstvách a znečisťovaniu verejných priestranstiev psami. Majiteľ psa je podľa zákona č. 282/2002 a Všeobecne záväzného nariadenia obce Veľký Ďur č. 1/2012 povinný zabrániť voľnému pohybu psa a bezprostredne odstrániť výkaly, ktorými pes znečistí verejné priestranstvo. Na území obce Veľký Ďur je voľný pohyb psov prísne zakázaný. Priestupku sa dopustí ten, kto nezabráni voľnému pohybu psa, alebo neodstráni bezprostredne výkaly, ktorými pes znečistí verejné priestranstvo. Za tieto priestupky obec uloží pokutu až do výšky 165 €.

Ak sa držiteľ psa dopustí priestupku opakovane, možno mu uložiť pokutu až do výšky dvojnásobku uvedenej pokuty.

        Na základe vyššie uvedeného dôrazne vyzývame majiteľov psov, aby vytvorili také opatrenia, ktorými zabránia voľnému pohybu svojich psov na verejných priestranstvách obce a zamedzia znečisťovaniu verejných priestranstiev psami a vyhli sa tak sankciám zo strany obce.

 

 


 
 
Položky 1-10 z 310

dnes je: 13.11.2018

meniny má: Stanislav

Počasie Veľký  Ďur - Svieti.com

webygroup
ÚvodÚvodná stránka