Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Oznamy obce Veľký Ďur

Usmernenie HaZZ Levice k vykurovaciemu obdobiu a používaniu pyrotechnikyVytlačiť
 

HaZZ.jpg


 
 

Zabezpečenie ochrany lesov pred požiarmi 2019Vytlačiť
 

Ochrana_lesov_pred_poziarmi.jpg


 
 

Zverejnenie výzvy Západoslovenskej distribučnej, a.s. Vytlačiť
 

Západoslovenská distribučnáObec Veľký Ďur na základe žiadosti spoločnosti Západoslovenská distribučná, a.s., v súlade so zákonom č. 251/2012 Z. z. v platnom znení zverejňuje v priloženom súbore Výzvu pre majiteľov nehnuteľností vo veci odstránenia a okliesnenia stromov a iných porastov ohrozujúcich bezpečnosť a spoľahlivosť prevádzky elektrických vedení. Zároveň zverejňujeme Upozornenie vo veci orezu a výrubu stromov.

 

Súbor na stiahnutie Vyzva_ZsDis.pdf Vyzva_ZsDis.pdf (686.1 kB)

 
 

Postup pri registrácii chovu s jednou ošípanou na domácu spotrebuVytlačiť
 

štátna veterinárna komora

Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky (ďalej ako „ŠVPS SR“) podľa § 6 ods. 2 písm. p) zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti v znení neskorších predpisov (ďalej len "zákon"), usmerňuje postup registrácie chovov s maximálne jedným kusom ošípanej určenej na domácu spotrebu. 

Tento systém registrácie sa týka výlučne registrácie nových chovov (doposiaľ neregistrovaných v Centrálnej evidencii hospodárskych zvierat (ďalej len „CEHZ“) s maximálne jedným kusom ošípanej, ktorá je určená na domácu spotrebu (domáca zabíjačka), prípadne dochovanie do jatočnej hmotnosti s následnou domácou zabíjačkou u fyzických osôb – nepodnikateľov.

 

Informácie ohľadom registrácie chovov s 1 ošípanou sú uverejnené na webovej stránke Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR: 

https://www.svps.sk/zvierata/Reg_RCH_2019.asp

 


 
 

Ako separovať...Vytlačiť
 

Milí spoluobčania!

Prihovárame sa Vám, pretože komunálny odpad je v každej domácnosti, tvoríme si ho, či už chceme alebo nie pri každodenných činnostiach -  pri varení, kúrení, upratovaní a  kupujeme si ho v obchodoch s tovarom.  Za jeho likvidáciu platíme, ale pri jeho dôkladnom separovaní prídeme k záveru, že zaň nemusíme  platiť. 

V snahe skvalitniť poskytované služby obec zabezpečila novú firmu na zvoz separovaného odpadu. S tým súvisí aj zmena systému zberu separovaného odpadu.

 

Zbierať sa bude samostatne, všetko v čistom stave! 

 • plast

 • sklo

 • papier

 • malé kovové obaly

 • viacvrstevný kombinovaný materiál (tetrapaky)
   

Do domácností budú po prvom zbere (17.1.2019) roznesené farebné plastové vrecia na jednotlivé druhy odpadu. Do nich budú občania ukladať odpad podľa označenia plastového vreca. Všetky druhy separovaného odpadu sa budú vyvážať spoločne v jeden deň v mesiaci. To znamená, že domácnosť vyloží všetky vrecia s odpadom v určený deň zvozu a tie budú vysypané do zberného vozidla. 


separovany_zber.jpg

 

 

 

  

SEPAROVAŤ SA BUDÚ SAMOSTATNE:     


PLASTY: v čistom stave všetky plastové fľaše (stlačené alebo zošliapnuté) od minerálnych nápojov, octu, pochutín, čistiacich, dezinfekčných a kozmetických výrobkov,  fľaše od jedlého oleja, všetky tégliky z jogurtov, miláčikov, pudingov, masla, horčice, smotany, tresky, majonézy, tvarohu, fólie, všetky fóliové a igelitové tašky, záhradkárske, pivové a malinovkové prepravky, lavóre, vinohradnícke škopky, vedrá, kvetináče a výplne dezertných krabíc, polystyrénové ochranné obaly z elektrospotrebičov, nie potravinárskeho charakteruTETRAPAKOVÉ OBALY: (krabice) od džúsov, mlieka, smotany, nealko nápojov, vína a pod. v čistom stave stlačené alebo zošliapnuté!

Nezbierame  fľaše od motorového oleja, mazív, kyselín a jedov!PAPIER: všetky druhy novín, časopisov, tlačovín, letákov, kníh, katalógov, zošitov, sáčkov, krabíc od liekov, dezertov, kartónových krabíc   

Nezbierame celofánové sáčky od  cestovín, WC papier, hygienické vreckovky, vložky, plienky!SKLO: všetky druhy bieleho a farebného skla, fliaš a zaváracích pohárov

Nezbierame porcelán a keramiku, zrkadlá, obrazovky TV a sklo kombinované s iným materiálom!MALÉ  KOVOVÉ OBALY: alko a nealko plechovky, kovové obaly z konzerv pre psov, mačky, z paštét a všetky konzervárenské plechovky potravinového charakteru, všetky druhy zaváraninových viečok (okrem pivových), staré hliníkové riady, potravinové dózy, kovové krabice, pudrenky, tabatierky

 

Plán vývozu separovaného odpadu v roku 2019:

 

17. január

26. február

26. marec

17. apríl

28. máj

25. jún

24. júl

27. august

24. september

17. október

26. november

16. december

 

Našim spoločným cieľom je znižovanie množstva  komunálneho odpadu a zvyšovanie množstva vyseparovaných surovín. Toto sa  dá dosiahnuť jedine s obyvateľmi, ktorí budú  vo svojich domácnostiach druhotný odpad triediť, zbierať a separovať.

 

Touto cestou Vás dôrazne žiadame o to, aby ste plastové PET fľaše a tetrapakové kartónové obaly pred uložením do vreca stlačili alebo zošliapli, čím vytlačíte vzduch a my vieme odviezť viac odpadu (neprenášame vzduch, nezvyšujeme náklady). Do vriec s triedeným odpadom nevkladajte čo tam nepatrí, pretože tento odpad sa ešte ďalej dotrieďuje!

 

Riaďme sa gréckym porekadlom, ktoré hovorí:

 

 „Čistota obce je obrazom ducha a mysle ľudí, ktorí v nej žijú!“  


 
 

Pozvánka na Susedskú burzu ošatenia a obuviVytlačiť
 

Kultúrna komisia pri OZ vo Veľkom Ďure Vás pozýva na Susedskú burzu ošatenia, obuvi a iného spotrebného tovaru (kočíky, hračky ...), ktorá sa uskutoční 16.3.2019 (sobota) od 9:00 hod. do 16:00 hod. v Kultúrnom dome vo Veľkom Ďure. Ošatenie, obuv a iný tovar bude možné vymeniť, predať, kúpiť a darovať.

Záujemcovia o predaj a výmenu tovaru sa možu nahlásiť u p. Heleny Maďarovej do 10.3.2019 na tel.č.: 0917 113 069.

Susedska_burza_osatenia_a_obuvi.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 

Kalendár zvozu separovaného odpadu v roku 2019Vytlačiť
 

  Všetky druhy separovaného odpadu sa budú vyvážať spoločne v jeden deň 
  v mesiaci.

  Zbierať sa bude samostatne, všetko v čistom stave:

   - plast

   - sklo

   - papier

   - malé kovové obaly

   - viacvrstevný kombinovaný materiál (tetrapaky)

 
  Plán vývozu separovaného odpadu v roku 2019

 •  17. január
 • 26. február
 • 26. marec
 • 17. apríl
 • 28. máj
 • 25. jún
 • 24. júl
 • 27. august
 • 24. september
 • 17. október
 • 26. november
 • 16. december


zasliapnutie


 
 

Termín zberu elektro odpaduVytlačiť
 

Obecný úrad oznamuje občanom, že dňa 14.3.2019 sa uskutoční zber elektro odpadu.

Viac informácií v priloženom súbore.


 
 

Pozvánka na Batôžkový plesVytlačiť
 

ples


 
 

Aké sú skúsenosti občanov s kompostovaním v našej obci?Vytlačiť
 

komposterV našej obci prebehla v mesiaci august ďalšia aktivita týkajúca sa domáceho kompostovania - podporná osvetová kampaň „Od domu k domu“. Opäť nám pomohli členovia Občianskeho združenia Priatelia Zeme – SPZ. Postupne navštívili domácnosti, ktoré si prevzali kompostéry. Overili si, ako sa našim občanom darí s kompostovaním, v prípade záujmu poskytli cenné informácie o domácom kompostovaní. Ako sa systém domáceho kompostovania udomácnil u obyvateľov Veľkého Ďura pár mesiacov po rozdaní kompostérov a osvetovej prednáške? Bližšie informácie sa dozviete v priloženom článku.

Aké sú skúsenosti občanov s kompostovaním vo Veľkom Ďure?


 
 
Položky 1-10 z 354

dnes je: 20.3.2019

meniny má: Víťazoslav, Klaudius

Počasie Veľký Ďur - Svieti.com

webygroup
ÚvodÚvodná stránka