Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Oznamy obce Veľký Ďur

Multifunkčné ihriskoVytlačiť
 

Obec Veľký Ďur oznamuje svojim občanom, že v areáli základnej školy je prístupnené multifunkčné Multifunkčné ihriskoihrisko. 

Vstup na multifunkčné ihrisko je bezplatný. Kľúč od ihriska si záujemcovia môžu vyzdvihnúť v pohostinstve MABARMA po predložení občianskeho preukazu a zaplatení zálohy za kľúč 5 €.

Vstup na ihrisko je povolený iba v čistých teniskách, prípadne v špeciálnej obuvi vhodnej na umelý trávnik. 

VSTUP NA MULTIFUNKČNÉ IHRISKO VO FUTBALOVÝCH KOPAČKÁCH JE PRÍSNE ZAKÁZANÝ!!!

Deťom do 15 rokov je vstup na multifunkčné ihrisko povolený len v sprievode dospelej osoby. 
Osoby, ktoré sa v areáli multifunkčného ihriska pohybujú, berú za svoje zdravie plnú zodpovednosť.

Zakazuje sa:

 •  lezenie cez futbalové bránky, vešanie sa na siete, preliezanie mantinelov 
 •  poškodzovať vybavenie multifunkčného ihriska
 •  kopať futbalovou loptou do sieťového oplotenia a mantinelov ihriska
 •  používať na ihrisku kolieskové korčule, bicykle a skateboardy 
 •  vstupovať na ihrisko s nápojmi a jedlom 
 •  vstupovať na ihrisko pod vplyvom alkoholu, alebo iných omamných látok
 •  nadávať a vulgárne sa vyjadrovať v celom areáli, fajčiť
 •  znečisťovať ihrisko a jeho okolie odpadkami
 •  vodiť psov a iné zvieratá do areálu ihriska

 
 

Odber krviVytlačiť
 

narodna_transfusna_sluzba_SR


 
 

Zvoz separovaného odpadu - oznamVytlačiť
 

Firma Služby Šárovce oznamuje občanom, že z dôvodu poruchy auta bude zvoz separovaného odpadu v obci Veľký Ďur dokončený v náhradnom termíne, ktorý bude občanom vopred oznámený. Za vzniknuté komplikácie sa ospravedlňujeme.


 
 

Zvoz separovaného odpadu 17.1.2019Vytlačiť
 

separovaný odpadObecný úrad oznamuje občanom, že 17.01.2019 (štvrtok) sa uskutoční vývoz separovaného odpadu. Žiadame občanov, aby v uvedenom termíne vyložili všetky druhy odpadu, pretože sa budú vyvážať spoločne v jeden deň. Plastové fľaše a obaly z tetrapaku je potrebné stlačiť alebo zošliapnuť!


 
 

Plán kultúrnych podujatí na rok 2016Vytlačiť
 

Komisia kultúry, športu a mládeže pri OZ vo Veľkom Ďure zverejňuje Plán kultúrnych podujatí na rok 2016, ktorý si môžete pozrieť v priloženom súbore.


 
 

Dane z nehnuteľností, poplatok za komunálny odpadVytlačiť
 

daňObecný úrad vo Veľkom Ďure oznamuje občanom, u ktorých nastali v roku 2018 zmeny týkajúce sa dane z nehnuteľností napr.: predali, kúpili, dedili alebo darovali nehnuteľnosti, aby do 31. januára 2019 podali daňové priznanie na obecnom úrade.

Taktiež žiadame občanov, u ktorých nastali zmeny týkajúce sa vyrubenia poplatku za komunálny odpad alebo dane za psa, aby ich oznámili na obecnom úrade do konca januára.


 
 

Prerušenie distribúcie elektriny 8.1.2019 - oboznámenie verejnostiVytlačiť
 

Prerušenie distribúcie elektrinyZápadoslovenská distribučná, a.s. oznamuje občanom, že z dôvodu vykonávania plánovanej práce na zariadeniach distribučnej sústavy bude dňa 8.1.2019 prerušená dodávka elektriny. Zoznam odberných miest s prerušenou dodávkou elektriny si môžete pozrieť v priloženom súbore. 


 
 

Ako separovať...Vytlačiť
 

Milí spoluobčania!

Prihovárame sa Vám, pretože komunálny odpad je v každej domácnosti, tvoríme si ho, či už chceme alebo nie pri každodenných činnostiach -  pri varení, kúrení, upratovaní a  kupujeme si ho v obchodoch s tovarom.  Za jeho likvidáciu platíme, ale pri jeho dôkladnom separovaní prídeme k záveru, že zaň nemusíme  platiť. 

V snahe skvalitniť poskytované služby obec zabezpečila novú firmu na zvoz separovaného odpadu. S tým súvisí aj zmena systému zberu separovaného odpadu.

 

Zbierať sa bude samostatne, všetko v čistom stave! 

 • plast

 • sklo

 • papier

 • malé kovové obaly

 • viacvrstevný kombinovaný materiál (tetrapaky)
   

Do domácností budú po prvom zbere (17.1.2019) roznesené farebné plastové vrecia na jednotlivé druhy odpadu. Do nich budú občania ukladať odpad podľa označenia plastového vreca. Všetky druhy separovaného odpadu sa budú vyvážať spoločne v jeden deň v mesiaci. To znamená, že domácnosť vyloží všetky vrecia s odpadom v určený deň zvozu a tie budú vysypané do zberného vozidla. 


separovany_zber.jpg

 

 

 

  

SEPAROVAŤ SA BUDÚ SAMOSTATNE:     


PLASTY: v čistom stave všetky plastové fľaše (stlačené alebo zošliapnuté) od minerálnych nápojov, octu, pochutín, čistiacich, dezinfekčných a kozmetických výrobkov,  fľaše od jedlého oleja, všetky tégliky z jogurtov, miláčikov, pudingov, masla, horčice, smotany, tresky, majonézy, tvarohu, fólie, všetky fóliové a igelitové tašky, záhradkárske, pivové a malinovkové prepravky, lavóre, vinohradnícke škopky, vedrá, kvetináče a výplne dezertných krabíc, polystyrénové ochranné obaly z elektrospotrebičov, nie potravinárskeho charakteruTETRAPAKOVÉ OBALY: (krabice) od džúsov, mlieka, smotany, nealko nápojov, vína a pod. v čistom stave stlačené alebo zošliapnuté!

Nezbierame  fľaše od motorového oleja, mazív, kyselín a jedov!PAPIER: všetky druhy novín, časopisov, tlačovín, letákov, kníh, katalógov, zošitov, sáčkov, krabíc od liekov, dezertov, kartónových krabíc   

Nezbierame celofánové sáčky od  cestovín, WC papier, hygienické vreckovky, vložky, plienky!SKLO: všetky druhy bieleho a farebného skla, fliaš a zaváracích pohárov

Nezbierame porcelán a keramiku, zrkadlá, obrazovky TV a sklo kombinované s iným materiálom!MALÉ  KOVOVÉ OBALY: alko a nealko plechovky, kovové obaly z konzerv pre psov, mačky, z paštét a všetky konzervárenské plechovky potravinového charakteru, všetky druhy zaváraninových viečok (okrem pivových), staré hliníkové riady, potravinové dózy, kovové krabice, pudrenky, tabatierky

 

Plán vývozu separovaného odpadu v roku 2019:

 

17. január

26. február

26. marec

17. apríl

28. máj

25. jún

24. júl

27. august

24. september

17. október

26. november

16. december

 

Našim spoločným cieľom je znižovanie množstva  komunálneho odpadu a zvyšovanie množstva vyseparovaných surovín. Toto sa  dá dosiahnuť jedine s obyvateľmi, ktorí budú  vo svojich domácnostiach druhotný odpad triediť, zbierať a separovať.

 

Touto cestou Vás dôrazne žiadame o to, aby ste plastové PET fľaše a tetrapakové kartónové obaly pred uložením do vreca stlačili alebo zošliapli, čím vytlačíte vzduch a my vieme odviezť viac odpadu (neprenášame vzduch, nezvyšujeme náklady). Do vriec s triedeným odpadom nevkladajte čo tam nepatrí, pretože tento odpad sa ešte ďalej dotrieďuje!

 

Riaďme sa gréckym porekadlom, ktoré hovorí:

 

 „Čistota obce je obrazom ducha a mysle ľudí, ktorí v nej žijú!“  


 
 

Kalendár zvozu separovaného odpadu v roku 2019Vytlačiť
 

  Všetky druhy separovaného odpadu sa budú vyvážať spoločne v jeden deň 
  v mesiaci.

  Zbierať sa bude samostatne, všetko v čistom stave:

   - plast

   - sklo

   - papier

   - malé kovové obaly

   - viacvrstevný kombinovaný materiál (tetrapaky)

 
  Plán vývozu separovaného odpadu v roku 2019

 •  17. január
 • 26. február
 • 26. marec
 • 17. apríl
 • 28. máj
 • 25. jún
 • 24. júl
 • 27. august
 • 24. september
 • 17. október
 • 26. november
 • 16. december


zasliapnutie


 
 

Prerušenie distribúcie elektriny 13.12.2018 - 18.12.2018 - oboznámenie verejnostiVytlačiť
 

prerušenie distribúcie elektrinyZápadoslovenská distribučná, a.s. oznamuje občanom, že z dôvodu vykonávania plánovanej práce na zariadeniach distribučnej sústavy bude v dňoch 13.12.2018 - 18.12.2018 prerušená dodávka elektriny. Zoznam odberných miest s prerušenou dodávkou elektriny si môžete pozrieť v priložených súboroch.


 
 
Položky 1-10 z 334

dnes je: 23.1.2019

meniny má: Miloš

Počasie Veľký Ďur - Svieti.com

webygroup
ÚvodÚvodná stránka